Marsz Żywych - Fundacja ROJT

Przejdź do treści

Menu główne:

Marsz Żywych

Notatka Prasowa
MIĘDZYNARODOWY MARSZ ŻYWYCH 2021

Ze względu na pandemię Covid-19, w tym roku Międzynarodowy Marsz Żywych nie będzie mógł się odbyć w tradycyjnej formie. Organizatorzy znaleźli wyjątkowy sposób aby przeprowadzić wirtualny Marsz.

Jednym z najbardziej poruszających aspektów Marszu Żywych jest możliwość umieszczenia przez uczestników na torach kolejowych w Birkenau tablic pamiątkowych z osobistym przesłaniem.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana strona z wirtualną tablicą pamiątkową, na której można  umieścić personalną wiadomość, upamiętniającą zmarłych i ocalałych z Holokaustu. Na oficjalnej stronie https://nevermeansnever.com/pl/ każdy bez wychodzenia z domu może wyrazić solidarność z Marszem Żywych i umieścić wirtualną wiadomość. Zachęcamy do upamiętnienia Dnia Pamięci o Holocauście i  pozostawienia swojego osobistego przesłania.

„Podczas gdy Covid-19 nadal sieje ból i chaos na świecie, Marsz Żywych postanawia upamiętnić odwagę i wytrwałość pracowników medycznych, którzy dawali promyk nadziei podczas Holokaustu.

W tym roku wyrażamy też uznanie dla nieustannego zaangażowania służb medycznych stawiających czoła kryzysowi zdrowotnemu związanemu z koronawirusem.

Tegoroczny Międzynarodowy Marsz Żywych 2021 poświęcony jest Personelowi Medycznemu na całym świecie.”
Wśród ocalałych z Holokaustu są osoby, które przeżyły dzięki bezinteresownym działaniom pracowników służby zdrowia. Uczestnicy Wirtualnego Marszu z całego świata zostali sfilmowani przy użyciu innowacyjnej technologii 3D tak, aby sprawiali wrażenie, że maszerują tradycyjną trasą Marszu Żywych w Auschwitz-Birkenau. W hołdzie pracownikom służby zdrowia, którzy narażali swoje życie w czasie Holokaustu, w tym wirtualnym programie wezmą udział liczne stowarzyszenia medyczne z całego świata, w tym Światowa Organizacja Zdrowia, a także osoby stojące na czele walki z COVID-19.

Wirtualny Marsz  transmitowany będzie w czwartek 8 kwietnia o godz. 14:00 na stronie: www.motl.org. Zaraz po nim odbędzie się ceremonia upamiętniająca online, podczas której Prezydent Izraela Reuwen Riwlin zapali pierwszy znicz pamięci.

Więcej informacji na stronie organizatora: motl.org/2021

ul. Grochowska 207 lok.60
04-277 Warszawa
tel. 691 505 250
e-mail: a.idziak@szalom.eu
IBAN: PL60 1600 1374 1837 0120 4000 0001 (dla PLN))
IBAN: PL33 1600 1374 1837 0120 4000 0002 (dla EUR)
BIC/SWIFT: PPABPLPK (Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.)
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego